Oxford Üniversitesi Omega 3 Deneyi

Oxford Üniversitesi Omega 3 deneyi, gerçekten harika bir deneyim ve olağanüstü bir hizmet…

Oxford Üniversitesi Omega 3 deneyi videosunda da görüleceği üzere, çocuğu olanlar ve nefes alıp veren tüm insanlar Omega 3 balık yağı ile vücutlarını takviye edebilirler hatta etmeliler…

Son 15 yılda yağları, modern diyetlerin düşmanı olarak tanımladık. Ancak yapılan son çalışmalar, tüketilen bazı yağların düzgün çalışan bir vücut için sağlıklı ve şaşırtıcı derecede gerekli olduğunu göstermektedir. Diyetlerimizde bazı yağlara ihtiyaç vardır ve onlar olmadan, vücudumuzdaki çeşitli organların işleyişi bozulabilir.

Oxford Üniversitesi Omega 3 Deneyi

Yağlı hamburgerlerde ve çeşitli kızartmalarda kötü yağlar olduğu gibi, somon ve lahana gibi tüm doğal gıdalarda bulunan iyi ve doğal olarak ortaya çıkan yağlar da bulunmaktadır.

Genel olarak Omega-3 Yağ Asitleri olarak bilinen bu yağ asitleri, yağın yapı taşları ve temelleri olarak lanse edilmiştir. Omega-3 grubunda DHA ve EPA olmak üzere çok iyi bilinen iki yağ asidi türü bulunur.

Omega-3 yağ asitleri, EYA’lar (Esansiyel Yağ Asitleri) olarak adlandırılan yağ grubuna girer ve bunlar, vücudun doğal olarak üretmek için çalıştığı yağlardır. Bu nedenle, doğal Omega-3 yağ asitleri içeren gıdaları düzenli olarak tüketmeniz önemlidir. Bunun için diyetimize dahil edilecek en iyi gıdalar, somon, bazı alabalık ve ton balığı gibi her türlü soğuk su balıklarıdır. Ceviz ve koyu yeşil yapraklı sebzeler de oldukça yararlıdır.

Ayrıca, balık yağı veya krill yağı gibi Omega-3‘teki diyetinize ek bir takviye dahil edebilirsiniz.

Dünyadaki en yüksek sağlık kodeksine sahip olan Japonya’da yılın en iyi gıda takviyesi seçilen Kyani Sunset Omega 3 balık yağını tavsiye ediyoruz…

Kyani Sunset‘in bir porsiyonu, bağışıklık sisteminizin, kalbinizin, kemiklerin ve kaslarınızın normal işleyişine katkıda bulunan DHA-EPA, A ve D Vitamini içerir.

Neden Kyani Sunset ?

Kyani Sunset, somon balığı da dahil olmak üzere vahşi balık yağlarından elde edilen vücudun üretemediği, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için dışarıdan alınması zorunlu olan yüksek EPA, DHA, A Vitamini, D Vitamini ve E vitamini içeren Grand Gold Ödüllü çok özel bir Omega3 kompleksidir.

D vitamini eksiliğinin %92 olduğu ülkemizde, özellikle çocuk ve gençlerde daha iyi odaklanma ve kas-kemik gelişimi için doktorlar tarafından mutlaka kullanılması tavsiye edilmektedir.

* Kyani Sunset Omega 3 balık yağı, soğuk su balığı olan vahşi Alaska somon balığından üretiliyor.

Biliyoruz ki, bir su ne kadar soğuksa, o suda yaşayan balıklar da o kadar yoğun ve kaliteli yağ depoluyorlar… O balıklar soğuğa karşı dayanıklı olmak ve hayatta kalabilmek için bunu yapıyorlar belki, fakat sonuç olarak dünyanın en kaliteli Omega 3 balık yağına vesile oluyorlar. Alaska, dünyanın kutuplardan sonra en soğuk bölgesi. Bu yüzden, piyasa omega 3 lerinin hangi bölgenin balığından üretildiğini sorgulamak gerekir…

* Vahşi Alaska Somon Balığı daha çok otçul beslenen bir balıktır. Dolayısıyla bu balık, civa ya da başka herhangi bir ağır metale maruz kalmıyor. Kalsa da bu miktar çok düşük oranlarda kalıyor. Bu yüzden bu balığın yağı ve dolayısıyla Omega 3 kalitesi çok yüksek bir skalada seyrediyor… Vahşi Alaska Somon balığından üretilen Omega 3 balık yağı, köpek balığından üretilen kapsüller içerisinde insanlara sunuluyor. Diğer piyasa omega 3 leri ise sığır ya da domuz jelatinleri ile çevreleniyor ve bu durum hem sağlıksız, hem de mide bulandırıcı sonuçlar doğurabiliyor…

* Kyani Sunset Omega 3 balık yağı, çocuklar da kullanabilsin diye, standart kapsüllerden daha küçük kapsüllerde kullanıcıya sunulmuştur.

* Sunset Omega 3 kapsülleri, “çift kapsül” teknolojisi ile üretilmiş olup, ilk kapsül midede, ikinci kapsül ise bağırsaklarda patlamaktadır.

Bu durum ise ağıza balık kokusu gelmemesine ve bağırsaklardan maksimum emilim sağlanmasına neden olmaktadır…

* Sunset Omega 3 balık yağı, Anatto bitkisinden elde edilen ve çok güçlü bir E vitamini formu olan Tokotrienol ile birlikte kapsüllenmektedir.

Bu durum ise, diğer omega 3 lerle kıyaslandığında, Kyani Sunset Omega 3’ünü açık ara bir yere oturtmaktadır…

Zira, piyasa omega 3 lerini bir kaç ay kullandıktan sonra bir ay ara vermek gerekebilir. Çünkü omega 3 çok çabuk okside olan bir yağ asididir ve ancak güçlü bir E vitamini takviyesi ile maksimum faydaya ulaşılabilir.

Kyani bu durumu baştan tespit ederek çözüm bulmuş ve insanların bugünden ömürlerinin sonuna kadar “aralıksız bir şekilde” omega 3 kullanabilmelerini sağlamıştır…

* Bir başka önemli husus da şudur ki, piyasadaki pek çok omega 3 markasının (özellikle düşük fiyatlı olanlar) sunduğu omega 3 balık yağının biyo-yararlanım oranı yüzde 10’lardadır.

Neden mi?

Yukarıda saydığımız pek çok husus buna cevaptır aslında…

Düşünsenize, sıcak deniz ya da nehir balıklarından veya etçil balıklardan elde edilip sığır ya da domuzdan elde edilen kapsüllerle kaplanan, ve ayrıca EPA ve DHA değerleri de çok düşük omega 3’lerin biyo-yararlanımı ne kadar yüksek olabilir?

Bunun için uzman ya da alim olmaya da gerek yoktur. Belki bu tarz bir omega 3 markasına (90 Kapsül) 30-35 TL verilebilir fakat alınan yüzde 10’luk biyo-yararlanım hizmetine bile bu fiyat çok yüksektir.

Dikkat edilecek olursa, mesela yüzde 90’lık bir biyo-yararlanım için 30X9= 270 TL gibi bir para verilmesi lazım gelir…

Bu husus da, kaliteli bir omega 3’ün bile neredeyse 2-2,5 katı bir para demektir. Sonuç olarak, kalitesiz ama ucuz bir omega 3, kaliteli ama azıcık daha pahalı bir omega 3’e göre 9-10 kat az fayda sağlayacağınız ve paranızı çöpe atacağınız anlamına gelir…

* Son olarak, dünyada gıda kodeksi en yüksek olan ülkeler Japonya ve İsveç’tir.

Kyani, dünya pazarına Amerika ve Kanada’dan sonra Japonya ile girmiş ve Avrupa pazarını ise İsveç üzerinden kurgulamıştır.

Dolayısıyla Kyani, ürünlerini bu çok önemli iki ülke üzerinden dünya ve Avrupa pazarına sunmuştur…

Buradan çıkan sonuç, Kyani’nin ürünlerine çok ama çok güvendiğidir.

Daha da önemlisi, Kyani ürünleri bu ülkelere girmekle kalmamış, mesela Kyani Sunset Omega 3 balık yağı, Japonya’da 2015 ve 2018 yılında “dünyanın en iyi gıda takviyesi” ödülünü (Grand Gold Ödülü) almıştır…

Daha fazla bilgi için sizi aramamızı ister misiniz ? Formu doldurun sizi arayalım!