Loading...

NETWORK MARKETING 21. yüzyılın ticaret sistemi mi yoksa 21. yüzyılın dolandırıcılığı mı?

>>> HERŞEYDEN ÖNCE BUNU BİLMELİSİN! <<< Network Marketing Sistemi illegal bir sistem değildir!

EVET, İllegal olup Network Marketing firması imajını verip insanları dolandıran onlarca hatta yüzlerce Firma var, her zamanda olacaktır!
Legal ile İllegal Şirketleri birbirinden ayırmanın yollarını burda bulabileceksin ama bunu anlayabilmek için incelemek ve araştırmak gerekiyor…DUYMAK değil…

Kısaca Örnekleyelim:
Network Marketing ticaretini Spor salonu gibi düşünün. Sadece para verip yatırım yaptınız diye tüm kilolarınızdan kurtulacağınızı düşünmek son derece mantıksız. Kim daha çok çalışırsa ve uygulaması gereken programı uygular ise işte o istediğini alır ve hedefine ulaşır. Binlerce insan spor salonuna kaydolur ama çoğu kilolarından tam anlamı ile kurtulamaz, bu durum spor salonlarının kötü veya işe yaramaz olduğu anlamına gelmiyor.

NETWORK MARKETING konusundaki en büyük Hata! Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak!

Ağ Pazarlama ile ilgili en yaygın yanılgı, onun bir satış faaliyeti olduğu düşünülmesidir.

Ağ Pazarlamanın amacı, büyük miktarda ürün satmak değildir, kendisini en iyi müşterisi haline getiren, biraz satan ve aynı şeyi yapabileceği çok sayıda insana bunu gösteren olmaktır.“

Robert T. Kiyosaki
İş Adamı, Eğitimci, Yatırımcı ve En çok satan “Rich Dad Poor Dad (Zengin Baba Yoksul Baba)” yazarı

Network Marketing Nedir ?

Ağ Pazarlama ile ilgili en yaygın yanılgı, onun bir satış faaliyeti olduğu düşünülmesidir.

Ağ Pazarlamanın amacı, büyük miktarda ürün satmak değildir, kendisini en iyi müşterisi haline getiren, biraz satan ve aynı şeyi yapabileceği çok sayıda insana bunu gösteren olmaktır.“

Robert T. Kiyosaki
İş Adamı, Eğitimci, Yatırımcı ve En çok satan “Rich Dad Poor Dad (Zengin Baba Yoksul Baba)” yazarı

Network Marketing Nedir ?

Gün geçtikçe yayılan, 21.yy’ın ticaret sistemi olarak görülen ve doğrudan satışın geliştirilmiş bir türü olan Network Marketing (ağ pazarlaması), kişinin tamamen kendi emeği ile doğru orantılı gelir sağlamasına imkân veren bir sistemdir. Network Marketing‘in bu kadar ön plana çıkmasının sebebi ise takımın tümüne eşit fırsatlar sunması, başlamak için bilgi ve deneyim gerektirmemesi ve çalışma saatlerinin kişinin kendisi tarafından belirlenmesi olarak görülebilir.

Gayriresmi olarak Network Marketingin tarihçesi 1800 lı yılların dayanıyor fakat birçok uzman, Network Marketing yöntemini ilk kez başarıyla kullanan Carl Rehnborg olduğu konusunda hemfikirlerdir. Resmi  Tavsiyenin gücünü çokça deneyen ve sonrasında bu güce çok inanan Carl Rehnborg 1934’te bu mantıktan yola çıkarak California Vitamin Company şirketini kurar ve satışlara başlar. 1945’te ise Network Marketing sistemini çok daha iyi bir hale getirerek Nutrilite Products şirketini kurar. Nutrilite daha sonra bir anlamda, birçok katlı pazarlama devinin doğumuna aracılık etmiştir. Nutrilite Distribütörleri Rich DeVos and Jay Van Andel, Nutrilite’dan ayrılarak 1959 yılında kendi şirketlerini, Amway Corporation’ı kurmuşlardır. Günümüzün en köklü şirketi olan Amway, 1994 yılnda Türkiye Temsilciliğini kurarak faaliyet göstermeye başlar. Böylelikle Türkiye 1994’te Network Marketing ile tanışmış olur.

Network marketing, doğrudan satış tekniğinin tavsiye mantığına dayalı bir türüdür. Ürünü alırsınız, kullandıktan sonra memnun kalırsanız tavsiye edersiniz. Bu tavsiyenin birçok reklam modelinden daha çok etkili olduğu görülmüştür. Doğrudan satışta satış mal veya ürünlerin yüz yüze evlerde veyahut ofislerde yani parekende satış sayılmayacak ortamlar dışında satışçı tarafından bilgilendirerek yapılan satış türüdür ve satışçı bunun üzerinden kazanç sağlar. Bir ileri versiyonu olan ağ pazarlama yani çok katlı pazarlamada satışçı hem bireysel olarak sattığı ürünler üzerinden hem de satışçının ekibinden gelen satışlardan kazanç elde etmektedir.

 

Basit olarak klasik tarz ticaret sisteminde, 60 lira maliyetle üretilen bir ürün önümüze 200 lira çıkıyor. Bunun sebebi ise üretici firma toptancı firmaya sattığında fiyat 80 lira, toptancı firma perakendeciye sattığında ürün 130 lira ve perakendeci, mağaza kirası, işçi ücretleri, depolama, reklam gibi operasyonel maliyeti işin içine katınca ürün 170 lira, son olarak karıyla beraber bize ürün 200 liraya geliyor. Network marketing’de ise sadece bir aracı vardır ve bu aracılar distribütörler olduğu için bu pay distribütörlere belirlenen komisyon planı ile dağıtılır.

Memnuniyet ve tavsiye; Network Marketing’i oluşturan temel iki kelimedir.Memnun kalan tüketici tavsiye eder. Sonuç olarak sürekli talep sağlanmış olur.

Güvenilir Firmalar mutlaka alttaki derneklerin üyesidir!

Dünya ve Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Doğrudan Satış Davranış İlkeleri’ne bağlılar. Doğrudan Satış Derneği’nde temsil edilen firmalar da bu Davranış İlkeleri’ne uymayı taahhüt etmektedirler.

Better Business Bureau

Direct Selling Association (DSA)

Seldia - Direct Selling Association

Tanınmış kişiler Network Marketing hakkında neler söylemiş?

Angela Merkel Almanya Başbakanı

“Ben Ağ Pazarlamanın gerçek bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Bu inisiyatif girişimcilik ve yaratıcılığı gösteriyor.”

Gerhard Schröder Eski Almanya Başbakanı

“Ağ Pazarlaması, insanlara bir şans verebilir. Serbest Meslek, kesinlikle işsizlerinde kariyer planlarında bir seçenek olabilir.”

Bill Clinton ABD'nin 42. Başkanı

“Bu iş fırsatı, insanlara kendi yaşam kalitelerini iyileştirme fırsatını verir.”

Tony Blair Eski İngiltere Başbakanı

“Ağ Pazarlama, refah seviyesine önemli ölçüde katkıda bulunuyor.”

Warren Buffet Multi Milyoner ve Yatırımcı Efsanesi

„Ağ Pazarlama şirketine yatırım yapmak, şimdiye kadar yaptığım en iyi şeydi.“

Bill Gates Dünyadaki en zengin kişi

„Yalnızca üç tür işletme olacaktır: İnternet işletmeleri, Tavsiye Modeli işletmeleri (ABD’deki işletmelerin% 90’ı) ve bu trend’i kaçırdıkları için artık bulunmayan işletmeler.“

Robert T. Kiyosaki İş Adamı, Eğitimci, Yazar ve Yatırımcı

„Diğerleri iş ararken,
başarılı insanlar network yapıyor yada kuruyor.
Servet edinmek için devrimsel bir yol.“

Paul Zane Pilser İki ABD başkanının Danışmanı ve Yazar

„Gelecekteki Yeni Milyonerlerin birçoğu büyüyen sektör Network Marketing’ten gelecektir.“.

Seni şaşırtacak Rakamlar!

Network Marketing (Doğrudan Satış) sektörü, günümüzde 182,5 Milyar Dolar büyüklüğüyle dev bir ekonomi halini almıştır.

Türkiye’de Doğrudan Satış Sektörü 1.5 Milyon Kişiye Ek Gelir Sağlıyor

Amerika Birleşik Devleti
Yıllık 35 Milyar dolarlık cirosuyla Dünyanın en büyük Doğrudan Satış Sektörüne sahip ülkesidir.

ABD, Çin, Güney Kore, Japonya ve Almanya
Dünyanın en büyük 5 Doğrudan Satış ekonomileridir.

Türkiye
Sahip olduğu 750 Milyon Dolar yıllık ciro ile Dünyanın 25’inci, Avrupa’nın ise 7’ci büyük Doğrudan Satış Sektörüne sahiptir.

Kurulan İlk Network Marketing firmasından günümüze çok şey değişti

Network Marketing sistemini 1967 Model Ford Mustang ile kıyaslamak istiyorum. Ford Mustang deyince hor hor hor diye çalışan benzini su gibi yutan yüksek hacimli 4.700 cc V8 aklıma geliyor. Fakat çağın gerekliliklerine göre artık devir düşük hacim ile düşük yakıt ve yüksek performans devri. 15.5 Saniyede 100 km/h hıza ulaşmak o zamanlar efsaneydi fakat hız anlayışı artık değişti! Peki günümüzdeki Network Marketing sistemleri ne durumda?

Günümüzdeki Network Marketing sistemlerinide 2016 Model Tesla Model S P100D ile kıyaslamak istiyorum. Benzin gitti yerine %100 elektrik sayesinde düşük yakıt ve yüksek performans geldi. Yıllar öncesi 15.5 saniyede ulaşılan 100 km/h hıza artık 2,7 Saniyede ulaşmak kolayca mümkün. Dikkatinizi çeken birşey oldu mu? Çağa ayak uyduruldu fakat Dinamikler değişmedi; Dört teker, bir motor, bir direksiyon. Yeterli mi sence? Artık yeterli değil çünkü öyle bir Sistem ortaya çıktı ki Sektörü değiştirdi!

Network Marketing eskidi mi?

HAYIR, tam aksine Network Marketing geleceğin işi fakat en önemli soru Network Marketing sana göre mi?

İnanç, Dayanıklılık, Süreklilik, Disiplin, Çalışkanlık, Sabır, Anlayış, Pozitif bakış açısı ve Mütevazilik gibi özellikler gerekiyor evet ama bunların hepsine elbet zamanla sahip olabilirsin fakat bundanda önemlisi seçeceğin Firma, Ürün/Hizmet dir.

Örneğin seçtiğin Firma vücut geliştirme ürünleri satıyor ve sen bu konuyla alakalı hiçbir alakan yoksa sana ne kadar uygun olabilir? Kendin kullanmadığın ürün ya da hizmetleri nasıl Pazarlayabilirsin? Sadece Pazarlama planındaki yüksek kar marjlarına aldanıp sonrasında hayal kırıklığına uğramamak için kendine en uygun firmayı seçmek zorundasın.

Network Marketing alternatifi nedir?

Eğer hemen aklına Bitcoin, Etherium vs. gibi Crpto Paralar geldiyse HAYIR ondan bahsetmiyorum. Network Marketing alternatifi konusunda çok fazla seçenek yok hatta sadece TEK bir alternatif var o da Next Generation Marketing.

Next Generation Marketing

Gelelim Next Generation Marketing sistemine. Hemen fark ettin değil mi? Dinamikler tamamen değişti; Teker yok, motor yok, direksiyon yok.

Dünyanın en güçlü 3 Pazarlama kanalı olan Online Marketing, Network Marketing ve Retail Marketing birleştirmesi dışında işin içine Sektörü değiştiren bir Dinamik kattılar; Ürün Hediye etmek!

Next Generation Marketing Bir Network değilmidir?

Hayır Next Generation Marketing bir Network değildir…

Network Marketing
5 / 37 oy