Network Marketing İşini nasıl Tanıtırsın?

Network Marketing işini nasıl Tanıtırsın?

Özellikle Part Time olarak Network Marketing ticareti inşa eden distribütörler Part Time olarak çalışıyor olduğunu her nedense hep saklama eğilimi içerisindedirler. Zannederler ki, eğer aday Part Time olarak çalıştıklarını öğrenirse  kendisi ile çalışmak istemeyecek ve işi ciddi şekilde inşa edecek birisini kaçıracaklarını düşünürler. Halbuki gerçek bu şekilde değildir.

Peki ne yapmalıyız?

Network Marketing işini nasıl Tanıtırsın

Network Marketing işini nasıl Tanıtırsın?

Bir defa asla ve asla yalan söylemeyin ve korkmayın. Bu durum sizin network marketing ticaretinizi inşa etmenize engel bir durum değildir ve olamaz. Network marketing aslında direkt olarak sizinle ilgili bir şey de değildir, fikri gösterdiğiniz kişiyle ilgilidir.

“Evden çalışıyorum dünyanın parasını kazanıyorum” Yalan. Eğer insanlara bu söylemle yaklaşırsanız network marketing işinizin sizin tek işiniz olduğunu zannederler. Gerçeklere makyaj yapıyorsunuz dikkat edin. Bu doğru değil. Daha sonra bu işin gerçek ve tek işiniz olmadığını öğrenirler. Sizin bir eczacı, bir öğretmen, bir konfeksiyoncu vs olduğunuzu öğrenirler ve sizinle ilgili hiç de iyi şeyler düşünmezler. Yanış yönlendirildiklerini anlarlar. Gerçek işinizin ne olduğunu söylemekten çekinmeyin. Bu işte zamanla geliriniz de, yaşam biçiminiz de değişir. Bu sektörde yaşamların dönüşmesi vardır.

“Ben İş Adamıyım. Bunun yanında profesyonel bir network marketingciyim!” demek bana her zaman kazandırdı. İnsanlara bunu söylediğiniz zaman size sorular sormaya başlarlar ve bir diyalog başlar.

Burada önemli olan şey ne iş yapıyor olduğunuz değildir. Network marketing’i full time mı yoksa part time mı yapıyor olduğunuz değildir. Önemli olan şey bir muhabbet başlatmak ve muhabbeti derinleştirmektir. İlişkiyi inşa etmektir. Bu şekilde hareket etmeniz fırsatınızı ilk etapta sunmaktan çok daha akıllıca bir yaklaşımdır.

Korkmayın. Bir muhabbet başlatın ve muhabbeti derinleştirin. Nerede çalışıyor olduğunuzu sorarlar. Söyleyin. “Ben şurada çalışıyorum. Mesleğim bu. Bunun yanında bir network marketing profesyoneliyim” ve cümlenizi soruyla bitirin. “Siz ne iş yapıyorsunuz?” Mümkün olduğunca onu konuşturun. Size soru sorarsa, yanıtını verin ve tekrar soru sorun. Kişiyle muhabbeti derinleştirmek ve onun hakkında olabildiğince şey öğrenmek size daha sonra bu kişiye çok kaliteli davet yapabilme şansı verir. “Geçenlerde konuştuğumuzda bana ….söylemiştin. Bu ihtiyacına/istediğin şeye/istemediğin şeye yanıt verebilme potansiyeline sahip bir fikir göndereciğim sana. Bi bak bakalım konu beni olduğu kadar seni de heyecanlandırabilecek mi? Sonrasında etraflıca konuşuruz. WhatsApp’tan göndermiş olsam herhalde bu filmi izleyebilirsin. Doğru mu?”

Her zaman doğal olun.

Keskin söylemlerde, iddialarda bulunmayın. Yumuşak yaklaşın. Ona yardımcı olabileceğini düşündüğünüz şeye bir bakmasını istiyorsunuz. Bu kadar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir