Loading...

Neden Network Marketing? 15 Maddede sebebi!

Neden Network Marketing ?

Yazıma başlamadan önce bunu bilmelisiniz!

Network Marketing Sistemi illegal bir sistem değildir.
Bunu anlayabilmek için incelemek ve araştırmak gerekiyor…DUYMAK değil…

Kısaca Örnekleyelim:
Network Marketing ticaretini Spor salonu gibi düşünün. Sadece para verip yatırım yaptınız diye tüm kilolarınızdan kurtulacağınızı düşünmek son derece mantıksız. Kim daha çok çalışırsa ve uygulaması gereken programı uygular ise işte o istediğini alır ve hedefine ulaşır. Binlerce insan spor salonuna kaydolur ama çoğu kilolarından tam anlamı ile kurtulamaz, bu durum spor salonlarının kötü veya işe yaramaz olduğu anlamına gelmiyor.

 

Yıllar boyunca bize mantığımızı kullanamayacağımız eğitimler aldırdılar. Formül budur kullan dediler ve biz mantıklı düşünmeyi bıraktık. Network de bir çok kişi mantık çerçevesinde hareket etmediği için sıkıntı yaşar ve ilerleyemez.

Maddeler halinde mantık ve farkındalık oluşturacak bilgiler aktaracağım!

1. İşin içinde bulunduğun süre boyunca Networktan daha iyi bir iş duydun mu veya daha iyi bir fırsatla gelen oldu mu? Hayırsa o zaman Dünya’nın en iyi işinde çalışıyorsun!

2. Bugüne kadar bildiğin tüm işleri düşün Network kadar adaletli çalışana kazandıran, çalışmayana ise 1 kuruşunu bile vermeyen bir iş yani; Sabahtan akşama kadar yatan öğretmen = sabahtan akşama kadar çalışan öğretmen 2000 TL maaş!

3. 5 yılda yüzlerce MİLYONER çıkaran bir iş yaptığının farkında mısın eğer evetse çevrene bunu anlatırken çekinmenin sebebi nedir ? Sunum sayın neden bu kadar az?

4. Çok basit sana sunum yapılmasaydı başlamayacaktın sunum almayıp para kazanamıyorum olmuyor demenin mantığı nedir?

5. Seni davet eden arkadaşının isim listesinde ki kaçıncı kişisin eğer senden önceki sunumda aldığı hayırda pes etseydi şu an sen yoktun unutma belkide istediğin bir sonraki sayfada çevirmeye devam et!

6. 50. Sunumun işe başlayacak deseydim 50. Sunumu ne zaman yapardın en kısa sürede ise günde 5 sunum alıp 10. Günde sunumları bitirmene engel olan düşünce nedir?

7. Davet edersen %50 evet, etmezsen %100 hayır mantığın sana ne yapmanı söylüyor?

8. Başlangıç kariyerinde olup tek görevinin Davet, Sunum, Takip, Satış olduğunu bilmene rağmen neden senden önde olan diğer kariyer basamaklarının görevlerini yapmaya çalışıyorsun onların düşünmesi gerekeni saatlerce düşünüyorsun!

9. Eğer bu işe 200.000 TL verseydin ya da bu iş için 16 sene okusaydın işe bakış açın, işe inancın, çaban nasıl olurdu.
Mesela klasik işlerde ayda 2.000 TL kazanmak için her sabah 8’de kalkıp akşam 17.00’a kadar patron emri altında yaz, kış, yağmur, çamur, hasta, yorgun, hamile çalışıyorsun ama 5 senede seni milyoner yapacak işte zorla çalışmanın nedeni 2.000 TL’sını yatırıp basitçe başlaman mı?

10. Herkesin 0’a 0 başladığını aynı eğitim aynı şirket ve ürün ile yükseldiğini bilmene rağmen neden sürekli başka bir nedenin üst kariyerleri başarılı yaptığını düşünüyorsun ya da sihirli bir değnek bekliyorsun?

11. ‘Çalışıyorum ama olmuyor’ cümlesinde ki çalışıyorum kelimesine tekrar bakmalısın. Çalışıyor muyuz?

12. 6 ayda dahi 2 tane kişi bulsan 5. senede 2000 kişilik takımın oluşuyor gelecek konusunda tereddütün mü var?

13. İşi bırakma mantığı nedir bırakınca para mı veriyorlar?

14. Problemin parçası oldukları için mi şu an liderlerin yükselmiş yoksa çözümün parçası oldukları için mi ? Sen neyin parçasısın!

15. Bir şeyler yoluna girince bir şeylere başlamayı düşünüyorsan garanti ederim başlamadan hiçbir şey yoluna girmeyecek!

Neden Network Marketing 21. Yüzyılın ticaret modeli olarak görüldüğünü umarım aktarabilmişimdir ama daha söyleyeceklerim bunlarla sınırlı değil çünkü sektör çok değişti ve gelişti.

[skyline_headings header_text=”Kurulan İlk Network Marketing firmasından günümüze çok şey değişti” header_tag=”H2″ header_weight=””][skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]

neden network marketing

[skyline_headings header_text=”1967 model Network Marketing ” header_tag=”H2″ header_weight=””][skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]

Network Marketing sistemini 1967 Model Ford Mustang ile kıyaslamak istiyorum. Ford Mustang deyince hor hor hor diye çalışan benzini su gibi yutan yüksek hacimli 4.700 cc V8 aklıma geliyor. Fakat çağın gerekliliklerine göre artık devir düşük hacim ile düşük yakıt ve yüksek performans devri. 15.5 Saniyede 100 km/h hıza ulaşmak o zamanlar efsaneydi fakat hız anlayışı artık değişti! Peki günümüzdeki Network Marketing sistemleri ne durumda?

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]

Network Marketing nedir

[skyline_headings header_text=”2016 model Network Marketing ” header_tag=”H2″ header_weight=””][skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]

Günümüzdeki Network Marketing sistemlerinide 2016 Model Tesla Model S P100D ile kıyaslamak istiyorum. Benzin gitti yerine %100 elektrik sayesinde düşük yakıt ve yüksek performans geldi. Yıllar öncesi 15.5 saniyede ulaşılan 100 km/h hıza artık 2,7 Saniyede ulaşmak kolayca mümkün. Dikkatinizi çeken birşey oldu mu? Çağa ayak uyduruldu fakat Dinamikler değişmedi; Dört teker, bir motor, bir direksiyon. Yeterli mi sence? Artık yeterli değil çünkü öyle bir Sistem ortaya çıktı ki Sektörü değiştirdi!

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]
[skyline_headings header_text=”Network Marketing eskidi mi?” header_tag=”H2″ header_weight=””]

HAYIR, tam aksine Network Marketing geleceğin işi fakat en önemli soru Network Marketing sana göre mi?

İnanç, Dayanıklılık, Süreklilik, Disiplin, Çalışkanlık, Sabır, Anlayış, Pozitif bakış açısı ve Mütevazilik gibi özellikler gerekiyor evet ama bunların hepsine elbet zamanla sahip olabilirsin fakat bundanda önemlisi seçeceğin Firma, Ürün/Hizmet dir.

Örneğin seçtiğin Firma vücut geliştirme ürünleri satıyor ve sen bu konuyla alakalı hiçbir alakan yoksa sana ne kadar uygun olabilir? Kendin kullanmadığın ürün ya da hizmetleri nasıl Pazarlayabilirsin? Sadece Pazarlama planındaki yüksek kar marjlarına aldanıp sonrasında hayal kırıklığına uğramamak için kendine en uygun firmayı seçmek zorundasın.

[skyline_headings header_text=”Network Marketing alternatifi nedir?” header_tag=”H2″ header_weight=””]

Eğer hemen aklına Bitcoin, Etherium vs. gibi Crpto Paralar geldiyse HAYIR ondan bahsetmiyorum. Network Marketing alternatifi konusunda çok fazla seçenek yok hatta sadece TEK bir alternatif var o da Next Generation Marketing.

[skyline_headings header_text=”Next Generation Marketing” header_tag=”H2″ header_weight=””]

Gelelim Next Generation Marketing sistemine. Hemen fark ettin değil mi? Dinamikler tamamen değişti; Teker yok, motor yok, direksiyon yok.

Dünyanın en güçlü 3 Pazarlama kanalı olan Online Marketing, Network Marketing ve Retail Marketing birleştirmesi dışında işin içine Sektörü değiştiren bir Dinamik kattılar; Ürün Hediye etmek!

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]

Next Generation Marketing

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]
[skyline_headings header_text=”Next Generation Marketing’de bir Network değilmidir?” header_tag=”H2″ header_align=”text-center” header_weight=””]

Hayır Next Generation Marketing bir Network değildir…

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]
[skyline_button button_text=”HEMEN İNCELE” button_link=”https://www.gokhanokumus.com/next-generation-marketing/” button_size=”btn-lg” button_block=”yes”]

2 thoughts on “Neden Network Marketing? 15 Maddede sebebi!

  1. Yazınızı başından sonuna kadar okudum. Başarılı bir yazı olmuş emeğinize sağlık. tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir