Kyani Türkiye Misafire Saygısızlık

[skyline_headings header_text=”Kyani Misafire Saygısızlık yapıyor mu gerçekten?” header_weight=””]

Bu yazımda çok ilgimi çeken Kyani hakkındaki bir Şikayeti ele almak istiyorum.

Şikayetvar.com Platformunda yaşadığı hadiseyi dile getiren Hüseyin Ü. isimli şahıs ne yaşamış önce bir bakalım sonrasında yaşadığı bu olayı analiz edip kendi düşüncelerim ile yorumlamak istiyorum.

Tabiki Kyani Distribütörü olama rağmen Yorumumu tarafsız bir şekilde yapacağımdan emin olabilirsin!

kyani misafire saygısızlık

Görüntüyü büyütmek için Resime tıkla
Hüsseyin Ü. Paylaştığı Şikayet Metni:
Sayın yetkili 22 Ocak 2016’da Ankara Anemon otel saat 14:00’de ki toplantıya eşimle beraber bir doktor tanıdığımız aracılığıyla davet edildik. Otelin bulunduğu sokakta ciddi bir park problemi yaşandığından toplantıya 5 (beş) dakika geç kaldık. Toplantı salonu kapısındaki, kendince şık giyimli, güvenlikçi edalı görevli bizi içeri alamayacağını belirtti. Durumu açıklamaya, neden 5 (beş) dakika geç kaldığımızı, bizim misafir olduğumuzu, bize bu konuda herhangi bir bildirimde bulunulmadığını,5 dakika bile geç kaldığımızda içeri alınmayacağımızın bildirilmediğini anlatmaya çalıştık. Genelkurmay toplantı salonu kapısındaki emir subayının bunları anlamaya hiç niyeti olmadı. Canımız çok sıkıldı, üzüldük, sinirlendik ve sitemlerle oradan ayrıldık. Kaynak: sikayetvar.com

Kyani Misafire Saygısızlık konusunu analiz edelim.

Kısaca özetlemek gerekirse; Hüsseyin bey saat 14:00‘de olan toplantıya sadece 5 (beş) dakika geç kaldığı için kendince şık giyimli, güvenlikçi edalı görevli tarafından toplantı salonuna alınmadığından rahatsız olmuş.

[skyline_headings header_text=”Analiz edip Yorumlamaya geçelim” header_tag=”H2″ header_weight=””]

Ne demiş Hüsseyin Ü.?:
”22 Ocak 2016’da Ankara Anemon otel saat 14:00‘de ki toplantıya

Saat 14:00‘de demişler; Saat 14:00 gibi ucu açık bir zaman belirtmemişler ve bu bir Toplantı demişler. Toplantıların tam saatinde başlayıp tam saatinde bittiğini hepimiz biliyoruz. Sonuçta Toplantıyı düzenleyenlerinde katılanlarında vakti oldukça değerli! Sinema gibi düşünmemeli; ki sinemaya bile fazlasıyla erkenden gidiyoruz. Neden mi? Geç kalmamak, en iyi koltukları alabilmek, Patlamış Mısır ve İçecek sırasından filmi kaçırmamak için. Sinemaya gösterdiğimiz önemi bir arkadaşımızın bizi davet ettiği toplantıya ne yazıkki gösteremiyoruz.
”Otelin bulunduğu sokakta ciddi bir park problemi yaşandığından”
Ankara gibi büyük bir şehirde yaşayıp bu gibi ciddi park problemlerini önceden düşünüp hesaba katmak lazım diye düşünüyorum fakat Anemon Hotelin Açık Otoparkı var. Hangi park probleminden bahsetmiş anlamadım?
”toplantıya 5 (beş) dakika geç kaldık.”
Kendisi aslında geç kaldığının farkına varmış ama kabullenmek istememiş. 5 (beş) dakika bile olsa içeri alınmıyorsan bu işin ciddiyetini gösterir. Milyon Dolarlık bir ticaretten bahsediliyor ve 1 kişi yüzünden Toplantının bölünmesi yada rahatsız edilmesi mümkün değil. Salondaki zamanında gelen yüzlerce Misafirleri rahatsız etmemek için bir kişi rahatsız olmasında bir sakınca görmüyorum. Hava alanında 5 (beş) dakika geç kaldığımız zaman uçağa binmemize izin verilmiyor değil mi? Uçak havalandı diye mi alınmıyoruz yoksa kurallar gereği mi alınmıyoruz?!
kendince şık giyimli, güvenlikçi edalı görevli bizi içeri alamayacağını belirtti.”
Kıyafet yorumunu yapan neci merak etmiyorum değil doğrusu? Dünyaca ünlü İtalyan asıllı Fransız modacı Pierre Cardin mi acaba? Kıyafetinin kuralları uygulaması ile ne alakası var çözmüş değilim? Adam Görevli ve görevini uyguluyor. Sorun nerde? Kapıda Kenan İmirzalıoğlu olsaydı ne değişirdi? İçeri alır mıydı?
”Durumu açıklamaya, neden 5 (beş) dakika geç kaldığımızı”
Kendince şık giyimli, güvenlikçi edalı görevli geç kalanları neden içeri alamayacağını açıklamaya çalışmış ama anladığım kadarıyla becerememiş.
”bizim misafir olduğumuzu, bize bu konuda herhangi bir bildirimde bulunulmadığını”
Zamanında gelip salonda yerini alan kişiler Misafir değilmi? 5 (beş) dakika bile olsa onları rahatsız etmeye Toplantıyı bölmeye hakkımız var mı? Bence kesinlikle yok!
Genelkurmay toplantı salonu kapısındaki emir subayının bunları anlamaya hiç niyeti olmadı.”
Hüseyin bey belliki Genelkurmay toplantı salonu kapısındaki emir subayının uyguladığı askeri disiplini anlamaya hiç niyeti olmadı; olsaydı ben bu yazıyı yazmamış sende okumuyor olurdun 😉
Canımız çok sıkıldı, üzüldük, sinirlendik ve sitemlerle oradan ayrıldık.”
Kesinlikle katılıyorum, Canım çok sıkıldı, üzüldüm, sinirlendim ve sitemlerle bu yazıyı yazdım ama itiraf etmeliyim yazarken çok eğlendim umarım senide biraz olsun güldürebilmişimdir.

Bu yazım ile ilgili değerli yorumlarınızı lütfen benimle paylaşın.

One thought on “Kyani Türkiye Misafire Saygısızlık

  1. Kyani o kadar büyük ve ciddi bir ticaret ki insanlar lay lay lom sanıyor galiba. Toplantı saat 14 .00 da diye söylenmiş. Kendi işini toplantısı olsa acaba önce mi orda olur. Yoksa yine gec mi kalıyor. Bu bizim ise verdigimiz değeri ve ciddiyeti gösteriyor. Kyani o kadar basit bir iş değil. Bunu anlamışsın umarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir