Loading...

Kalp Krizine SON !

Kalp Krizine SON!

KALP HASTALIKLARINA SON” isimli kitabın yazarı ve 1998 yılındaki çalışmalarından dolayı Dr. Louis J. Ignarro ; Nitrik Oksit’in genel olarak vasküler sistemdeki önemini keşfettiğinden dolayı NOBEL TIP ÖDÜLÜ kazanan DR.LOUIS IGNARRO Nitrik Oksit için şöyle demiştir; Özellikle gece daha sık rastlanan ve kalp krizine sebep olan, vücudun NİTRİK OKSİT ihtiyacını düzenleyerek kalp krizi riskini %98 önlüyor ve daralmış olan damarların tekrar genişlemesini sağlıyarak, kan akışını rahatlatıcı gibi yüksek tansiyonu önlüyor. Ayrıca yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması riskini de yine %98 oranında düşürmektedir.

kalp krizine

Kalp Krizine neden yakalanıyoruz?

Nitrik oksit hammaddeleri artık güncel beslenmeden alınamadığından
– Kan dolaşımı bozukluklarına
– Dokularda ağrılara
– Bağışıklık sisteminde düşmelere
– Yorgunluğa
– Uykusuzluğa
– Halsizliğe
– Beyin performansında düşmeye
– Libidoda düşmeye
– Kalp damar sağlığında bozulmaya
– Depresyona
– Kalp krizine
– Tansiyon ve benzeri hastalıklara zemin hazırlanır.

NİTRİK OKSİT sentezlenince damar duvarı içinde iç ve düz kas hücrelerine bir sinyal aktarır ve atardamar duvarları gevşer ve kan dolaşımı rahatlar.
Dokulara giden yollar açılır. Oksijenlenme artar ve madde alışverişi düzenlenir.

[skyline_headings header_text=”Peki Nitrik Oksit nedir?” header_tag=”H3″ header_weight=””]

Nitrik Oksit Faydaları

Uzun vadede, vücuttaki nitrik oksiti destekleyici ortam; vasküler sistemin yaşamsal bir parçasıdır. Endotel denen en içteki hücre tabakası, nirtik oksit sentaz enzimi tarafından tetiklendiğinde, nitrik oksit salgılar. Sonra nitrik oksit, onları açmak ve genişletmek için, arter duvarlarının iç ve düz kas hücrelerine bir sinyal yollar. Arter duvarları gevşer ve kan dolaşımı rahatlar, bu arterlerdeki kan akışını çoğaltır. Spor salonunda geçirilen ekstra zaman, kan akışına giriş yapan nitrik oksit miktarını arttırarak, bu sürece daha da yardımcı olur. Nitrik oksit, arterleri açıp birikime engel olduğundan, vücuttaki kan dolaşımını rahatlatır. Aynı zamanda, bağışıklık sisteminin  tümör ve bakterilerden uzak durma becerisini destekler. Besinlerden yeterli miktarda nitrik oksit alan kişilerin, sindirim, kuvvet  ve uyku alanlarında gelişmeler gösterdiğine tanık olunmuştur.

Nitrik oksit, yüksek tansiyonu da düzenler. Bedendeki kan damarları nitrik oksit sayesinde daha da genişler. Vücuda daha fazla besin sağlayarak kan dolaşımını ve damarları genişletir.

Vücut, L-arginine adlı amino asitten nitrik oksit üretir. L-arginin, l-sitrulin amino asiti gibi nitrik oksitin habercisidir. Nitrik oksit sentaz bir enzim olarak bu iki amino asiti okside eder ve nitrik oksit yan ürün olarak ortaya çıkar. Argininin nitrik oksit düzeylerini yükseltmekteki yeteneği, bazı üreticilerin bu ürünü iktidarsızlığa çare olarak piyasaya sürmelerine sebep olmuştur. Viagra gibi farmakolojik ilaçlar, vücutta, nitrik asite karşı duyarlılığı yükselterek ereksiyona ulaşmayı kolaylaştırırlar.

Nitrik oksit, vücut içerisinde, saldırgan bakteri, virüs ve parazitleri bulmak ve yok etmek için bağışıklık sistemine yardımcı olan elçi kimyasallar gibi çalışır. Aynı zamanda nirtik oksit, virüslerin enfekte ettiği hücre mitokondrisini devre dışı bırakır.

Nitrik oksit, kas hücrelerinin dayanıklılık seviyesini çoğaltır, ve daha ağır kaldırmanızı ve zor aktiviteleri kolaylıkla performe etmenizi sağlar.

UCLA School of Medicine’ndeki bilim adamlarının yürüttüğü ve “Journal of  American College of Nutrition” Ekim sayısında yayınlanan bir çalışma, oral arginin takviyesi kullanımının, yüksek tansiyonu olan tip II diyabet hastalarında endotel hücre üretimlerini çoğalttığı ve tansiyonu düşürdüğü belgelenmiştir.

2005’de “Proceedings of the National Academy of Sciences”da yayınlanan İtalya’da yapılmış bir çalışmada plak taşıyan arter bölgelerindeki nitrik oksit sentezindeki nar suyunun rolü incelendi. Nar suyu, tüm kan damarlarında, özellikle plak oluşmuş damarlarda nitrik asit düzeylerini yükseltmekteydi.

Nitric Oxide” adlı dergide 2006’da yayınlanan bir makalede, araştırmacılar kültür edilmiş arteryel astar hücreleri üzerinde, nar suyunun nitrik oksit sentaz aktivitesini geliştirdiğini bulmuşlardır.

[skyline_headings header_text=”Omega3 Kalp Sağlığındaki rolü” header_tag=”H3″ header_weight=””]

✔Yapılan binlerce çalışma ile OMEGA 3 yağ asitlerinden EPA ve DHA’nın kalp damar sağlığı üzerine olan olumlu etkileri kanıtlanmıştır. Gıdalarla veya gıda takviyeleri ile dışarıdan alınan EPA ve DHA, metabolitlerine (ikincil maddelere) dönüşerek hücre zarlarının yapısına katılırlar. Vazodilatör (damar genişletici) etki göstererek KAN DOLAŞIMINI artırırlar ve KALBİN yorulmadan çalışmasına destek sağlarlar.
✔ OMEGA 3 yağ asitlerinin faydalı olduğu ilk olarak Eskimolar üzerinde yapılan araştırmalar sonucu bulunmuştur. Yapılan çalışmalarda Greenland Eskimolarının tükettikleri yağlı balıklardan dolayı, Eskimorda kalp krizi riskinin çok düşük olduğu gözlenmiş, bunun üzerine EPA ve DHA’nın faydaları üzerine yapılan çalışmalara ağırlık verilmiştir.
Son üç ay içerisinde KALP KRİZİ geçirmiş 11.324 hasta üzerinde yapılan GISSI çalışmasında; 3.5 yıllık takibin sonunda, Omega 3 alan grubun ani ölüm riskinde %45, kalp damar hastalıklarına bağlı ölüm riskinde %30 ve tüm sebeplere bağlı ölüm riskinde ise %20 azalma görüldüğü bildirilmiştir. ( Dietary supplementation with n-3 polyunsaturated fatty acids and vitamin E after myocardial infarction: results of the GISSI-Prevenzione trial. Gruppo Italiano per lo Studio della Sopravvivenza nell’Infarto miocardico. Lancet. 1999;354:447-455.)
✔ OMEGA 3 yağ asitlerinin kalp krizi, kalp damar hastalıkları, depresyon, migren türü baş ağrıları, eklem romatizmaları, şeker hastalığı, yüksek kolesterol , tansiyon, bazı alerji türleri ile kanser gibi bir çok hastalıktan korunmada önemli etkisi olduğu tespit edilmiştir (Gorga, C., 1998. A new selected comments on lipids, Quality Assurance of Seafood Appendix 1,245 sh)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20196967

Beslenme düzenlemeleri
Piyasadaki besinlerdeki yetersiz içerik ve güvenilmez kaynaklar nedeniyle özel gıda takviyeleri desteği ile yaşam kalitenizi arttırmalisiniz.

Damarlarda Yaşam için gerekli olan Nitrik Oksit gazının hammaddesini vücuda yine sıvı olarak veren; NONI bitkisinin özütüyle ve Kalp Sağlığını koruyan Omega3 ile hala tanışmadınız mi?

Sağlığınız için en iyisi

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]

nitro-fx

Kyäni Nitro FX

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]

Nitro FX, vücudun doğal Nitrik Oksit (NO) üretimini artıran noni konsantrenin özel bir karışımıdır. “Yaşam Molekülü” olarak da bilinen Nitrik Oksit, vücudun her hücresini onarır.

Müşteri Perakende Fiyatı: 206 TL

Autoship*’li Müşteri Fiyatı: 189 TL

[skyline_button button_text=”ÜRÜNÜ İNCELE” button_icon=”yes” icon_fontawesome=”fa fa-eye” button_link=”https://www.gokhanokumus.com/kyani/kyani-nitro-fx/” button_size=”btn-lg” button_style=”btn-rounded” button_block=”yes” button_color=”#eaae35″][skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”][skyline_button button_text=”HEMEN SİPARİŞ VER” button_icon=”yes” icon_fontawesome=”fa fa-shopping-basket” button_link=”https://shop.kyani.net?sponsor=1022335&country=tr&locale=tr-tr&page=/products/245TRFX56/kyani-nitro-fx-56ml” button_size=”btn-lg” button_style=”btn-rounded” button_block=”yes”]

sunset

Kyäni Sunset

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]

Sunset, dünyanın en saf balığı somon balığı da dahil olmak üzere vahşi balık yağlarından elde edilen Grand Gold ödüllü EPA – DHA, A Vitamini, E Vitamini ve esansiyel bir besin olan D Vitamininin…

Müşteri Perakende Fiyatı: 139 TL

Autoship’li Müşteri Fiyatı: 126 TL

[skyline_button button_text=”ÜRÜNÜ İNCELE” button_icon=”yes” icon_fontawesome=”fa fa-eye” button_link=”https://www.gokhanokumus.com/kyani/kyani-sunset/” button_size=”btn-lg” button_style=”btn-rounded” button_block=”yes” button_color=”#eaae35″][skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”][skyline_button button_text=”HEMEN SİPARİŞ VER” button_icon=”yes” icon_fontawesome=”fa fa-shopping-basket” button_link=”https://shop.kyani.net/?sponsor=1022335&country=tr&locale=tr-tr&page=/products/245TRSS/kyani-sunset” button_size=”btn-lg” button_style=”btn-rounded” button_block=”yes”]
Kalp Krizine SON !
5 / 1 oy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir