Loading...

Bahar Yorgunluğu’nu üzerinizden atın

Bahar Yorgunluğu

1 Mart ile birlikte bahara adım attık. Güneş artık daha erken doğuyor ve kuşlar günü cıvıldayarak karşılıyorlar. Güneş tekrardan ısıtmaya başladı. Çoğumuz kışa göre kendimizi daha yorgun hissediyoruz. Siz de kendinizi yorgun hissediyorsanız panik yapmanıza gerek yok. Bu konuda yalnız değilsiniz, nüfusun %30 ila %50’si bahar yorgunluğu etkisi altında.

Bahar yorgunluğun sebebi henüz tamamen anlaşılamadı. Hormon dengesindeki düzensizlik rol oynuyor olabilir ancak büyük ihtimalle çok sayıda faktörün etkisi var.

Kış aylarında vücudumuz, metabolizmasını ve hormon dengesin düzenleyerek düşük sıcaklıklara ve azalan güneş ışığına uyum sağlar. Vücut sıcaklığı düştüğünde, kan basıncı yükselir. Bununla birlikte uyku hormonu melatonin üretimi artar. Baharda hava sıcaklığı ve güneş yükseldikçe tam tersi olur, vücut sıcaklığı artar, kan basıncı düşer ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan serotonin hormonu vücutta baskın hale gelir.

Bu hormonsal dengesizlikler çok çeşitli fiziki ve zihinsel tepkilere yol açar. Bazı uzmanlar, bahar yorgunluğu uykudan kalktıktan sonraki sersemliğe ve hatta hayvanlardaki kış uykusunun daha hafif haline benzetiyorlar.
Kyäni Sunrise içindeki B6 vitamini hormon dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.

Geçtiğimiz yıllarda bahar yorgunluğu şikayetiniz olduysa, şimdi bu belirtileri ortadan kaldırmak veya en azından hafifletmek mümkün. Dışarıda yürüyüşler yapmanız dolaşımı harekete geçirmenin yanı sıra, güneş ışığına maruz kalmanızı sağlar. Bu da serotonin üretimini arttıracağı için bu geçiş dönemini azaltmış bahar yorgunluğunu ortadan kaldırmış olursunuz.

Ayrıca, iyi beslenmek de bahar yorgunluğunu atlatmanıza yardım eder. Yeterli miktarda sıvı alımının yanı sıra doğru besinler almanız da bahara sıkı girmenizi sağlar.

Bahar Yorguluğu için bir öneri

Sabahları kullanmak üzere tasarlanan Kyäni Sunrise’da bulunan Folat, niasin, pantotenik asit, riboflavin ve tabii ki B6, B12 ve C vitamini kombinasyonu yorgunluğunuzu azaltmaya katkıda bulunur.

Bahar yorgunluğu şikayetiniz başladığında her ne yapıyorsanız bir ara verip biraz temiz havaya çıkmak iyi gelecektir. Bu durumu çok ciddiye almaktan da kaçının.

Plus Sağlık Üçgeni içeriğindeki çinko, Folat, A, B6, B12, C ve D vitaminleri, normal psikolojik işlevlerin yerine getirilmesine yardım eder.

Hemen şimdi alttaki linkleri kullanarak, bahara hazır ve sıkı başlamanızı sağlayacak besinleri edinebilirsiniz.

Sağlığınız için en iyisini tercih edin

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]

kyani sunrise

Kyäni Sunrise

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]

Kyäni Sunrise kutusu, her biri 30 ml’lik 30 adet küçük paket içerir.

Kyani Sunrise içerdiği; 11 adet kırmızı,mor meyve,aloe vera,noni meyvesi ve bee poleni sayesinde vücudumuzun kendini yenilemesi için ihtiyaç duyduğu temel elementlerin sağlanmasına yardımcı olur.

Kyani Sunrise’ın ihtiva ettiği A, C, E, D3, B1, B2, B3, B5, B6, B12, Biotin, Kolin, Para Amino Benzoik Asit ve Folik asit gibi vitaminler yaşam için gerekli amin yapısında besinler demektir.

Müşteri Perakende Fiyatı: 171 TL

Autoship’li Müşteri Fiyatı: 157 TL

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”][skyline_button button_text=”HEMEN SİPARİŞ VER” button_icon=”yes” icon_fontawesome=”fa fa-shopping-basket” button_link=”https://shop.kyani.net/tr-tr/products/245TRSR30/kyani-sunrise-(packets)/?sponsor=1022335&country=tr&locale=tr-tr” button_size=”btn-lg” button_style=”btn-rounded” button_block=”yes”]

bahar yorgunluğu

Kyäni Nitro Plus Sağlık Üçgeni

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”]

Kyäni, Dünya’nın dört bir yanından faydalı bileşen ve besinler içeren Kyäni Sağlık Üçgeni ile dengeli beslenmenize yardımcı olmaktadır.

Kyäni Triangle of Health Pack (Paketler)

1 – Kyäni Sunrise (30 Paket)

2 – Kyäni Sunset

3 – Kyäni Nitro Plus 56ml

Müşteri Perakende Fiyatı: 525 TL

Autoship’li Müşteri Fiyatı: 490 TL

[skyline_separator separator_margin_top=”5″ separator_color=”#eeeeee”][skyline_button button_text=”HEMEN SİPARİŞ VER” button_icon=”yes” icon_fontawesome=”fa fa-shopping-basket” button_link=”https://shop.kyani.net/tr-tr/products/245TRXHTP30/kyani-plus-triangle-of-health-pack-(packets)/?sponsor=1022335&country=tr&locale=tr-tr” button_size=”btn-lg” button_style=”btn-rounded” button_block=”yes”]
Bahar Yorgunluğu’nu üzerinizden atın
5 / 1 oy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir